Crescas handje
Bel Crescas: 020 - 640 23 80
Crescas schoolbord
Columns
Weblogs disclaimer

Simon Soesan

Simon Soesan (1956, Beverwijk) woont sinds 1973 in Haifa, Israël, waar hij zijn eigen sales-en-marketing bureau heeft. Soesan is bekend van columns in diverse Nederlandse bladen, zoals NRC-Handelsblad, het Reformatorisch Dagblad, Israël Actueel en het Nieuw Israelietisch Weekblad. Zijn korte verhalen werden gebundeld in 'Pita met hagelslag' (2005) en ‘Patatje vrede’ (2007). Zijn familie en vriendschappen met Joden, Moslims en Christenen, inspireren hem bij het schrijven.
zondag 16 oktober 2011
reageer op deze column
Delen |

De eerlijke dokter

Dokter Ehrlich is al twintig jaar onze huisarts. In deze tijd heeft hij bewezen niet alleen een goede arts te zijn, maar ook een goede intuïtie te hebben. De man heeft het zelden mis. Onlangs ging ik bij hem langs om mijn jaarlijkse check-up-resultaten met hem te bespreken.

Aangekomen bij het gezondheidscentrum zag ik hem in de deuropening van zijn spreekkamer staan. “Zo dokter, iets teveel gegeten tijdens de feestdagen?” riep ik vrolijk naar hem. Gegeneerd keek hij in het rond en ging vervolgens met een patiënt zijn kamer in. Toen ik aan de beurt was, wees hij naar de stoel naast zijn bureau. Ik kon gaan zitten. “Unbesjrieën, als jij hier voor jezelf komt is dat een uniek moment,” zei Ehrlich, doelend op het feit dat ik zelden voor mezelf bij hem langs kom. Ik liet hem het rapport zien met de uitslag van de diverse testen die ik eenmaal per jaar onderga en hij bestudeerde ze kort. Na enkele minuten gooide hij de papieren verveeld op zijn bureau. “Je komt hier dus alleen om me jaloers te maken? Alles ziet er prima uit, dat weet je best,” zei hij.
“Ja, maar ik vind het altijd prettig als jij er even naar kijkt, dat weet je,” zei ik.
“Ik heb gekeken,” antwoordde hij en keek me aan.
“Goed, dan ga ik nu,” zei ik en schudde zijn hand.
Hij liep met me mee naar de deur en deed deze voor me open. Juist toen ik over de drempel stapte, riep hij: “En niet zoveel choemoes eten bij Chaled met die dikke vriend van je, want binnenkort hou ik jullie niet meer uit elkaar!”
Ik stopte en keek verbaasd naar hem om. “Waar heb je het over? In het rapport staat dat ik maar vijf kilo moet afvallen!” protesteerde ik zachtjes, me bewust van de andere patiënten die naar ons keken en luisterden.
“Die stoel van me kraakte anders wel, toen je erop zat!” zei de dokter nu nog luider. De andere patiënten keken geamuseerd. Ik was aardig versjteerd en keek mijn huisarts aan.
“Waar heb je het over?” vroeg ik hem zachtjes.
Hij gebaarde me weer naar binnen te komen en sloot de deur achter ons. “Jij moest toch zonodig iets over mijn gewicht zeggen tegenover al mijn andere patiënten?” zei hij gemeen. “Nou heb je een koekje van eigen deeg!” Hij keek me triomfantelijk aan en deed de deur open. Ik kon vertrekken. Ik wenste hem sjabbat sjalom en liep de deur uit.
“Kop op!” riep hij me na. “Een paar maanden sla eten en je bent die twintig kilo zo kwijt!”

© Simon Soesan

Uw reactie:

Naam
Email
Reactie
vul de beveiligings-code in
mei 2012Maakt u zich vooral niet druk
mei 2012Welke Roemeen?
mei 2012Gewetenloos
apr 2012Onafhankelijk
apr 2012'Meant to go, not to stop ...`
apr 2012Het verloren volk gevonden?
apr 2012De overbodige stoel
mrt 2012Sterke verhalen
mrt 2012Het is niet elke dag Poerim!
mrt 2012Het verhaal van Ruth
mrt 2012De geschiedenisles
mrt 2012Jiddisje Kop
feb 2012Gorilla
feb 2012Rochamma?
feb 201290 Kilometer van Haifa
feb 2012Het wonderkind
jan 2012Goed dat er politie is
jan 2012Petje af
jan 2012Hoop van de toekomst
dec 2011Het licht van de Almachtige
dec 2011De laatsten
dec 2011En Anwar redt er vier
dec 2011Sje Hichianoe
nov 2011Praatjesmaker
nov 2011Achmed Ismail Chatib
nov 2011Geinponem
nov 2011De uitzondering op de regel
okt 2011Deis je
okt 2011En de zonen keerden terug naar hun grenzen
okt 2011De eerlijke dokter
okt 2011Dakwerk
sep 2011Beste wensen
sep 2011Gekke Shai
sep 2011En ze moedigt militaire dienst aan!
sep 2011Staatsgeheim
sep 2011Het is ook nooit goed
aug 2011Verkeerd verbonden
jul 2011Mary - Miriam
jul 2011Onverdoofd
jul 2011Gekke Achmed
jun 2011Lachen met de man van 9 miljard
jun 2011Het verhaal van Chamdi en Maria
jun 2011De laatste der Zitany's
jun 2011Sjeintje Boterkoek
mei 2011Het gespetter, niet de steak
mei 2011De wandelclub
mei 2011De geschiedenisles
mei 2011Je lacht je dood
apr 2011Sprakeloos
apr 2011Wat deze avond verschilde
apr 2011De Koffer
apr 2011Een klein symbool
apr 2011Licht uit, spot aan
mrt 2011De mesjoggene hond
mrt 2011Yunis
mrt 2011Dankzij de redders van mijn ouders
mrt 2011Soldate X